Menu Close

“Tvariau” konkurso idėjos įgyvendinimas darželyje

Vilniaus lopšelis – darželis „Gandriukas“ siekia tapti darnesne organizacija įgyvendinant ugdymo įstaigoje tvarius, inovatyvius sprendimus.

Įgyvendinant EDU Vilnius “Tvariau” konkurso įdėją, kuriai gavome 2000 eurų finansavimą, taip pat prisidedame prie programos “Darnus darželis” įgyvendinimo ugdymo įstaigoje.

Šiuo metu intensyviai yra vykdomi projekto – lauko klasės – žaliosios erdvės su vertikaliais ir horizontaliais sodais bei  vaizdo fiksavimo galimybe, įrengimo darbai.

Plačiau apie laimėto konkurso “Tvariau” istoriją:

2023 metų spalio mėnesį mūsų įstaigos darbuotoja Kristina Preidžienė (maitinimo organizavimo specialistė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja) pasidalino idėja „Tvariau“ konkursui, kuri vienbalsiai išrinkta, kaip geriausia idėja iš siūlomų.

Pateiktos idėjos esmė – įrengti įstaigoje žaliąją zoną su vertikaliais ir horizontaliais sodais, kuriuos padėtų prižiūrėti ugdytiniai bei suteikiant ugdytojams galimybę fiksuoti augalų augimą, su saulės diodų palaikoma vaizdo kamera, su galimybe stebėti pagreitintą augalų augimo procesą lauke įrengtoje žaliojoje erdvėje.

Kristina Preidžienė kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Irena Šklenskiene teikė „Edu Vilnius“ konkursui „Tvariau“ suteikti idėjos įgyvendinimui 2000 eur. finansavimą.
Pateikta konkursui idėja buvo susijusi su žaliųjų edukacinių erdvių įkūrimu užsiėmimams darželyje ir lauke, aktyviai išnaudojant žaliąją aplinką edukacijai ir siekiant išsaugoti bioįvairovę.

„Edu Vilnius“ sulaukė iš kviestų dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės pavaldumo bendrojo, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų 80 paraiškų, iš kurių „Edu Vilnius“ sudaryta komisija atrinko 21 ugdymo įstaigos idėjas, kurių įgyvendinimui buvo suteiktas finansavimas arba kofinansavimas.

Džiaugiamės, kad mūsų idėja buvo tarp šių 21 sėkmingųjų ugdymo įstaigų ir gavome maksimalų 2000 eur. finansavimą.

Supirkus 2023 m. gruodžio mėn. priemones: sėklas, juodžemį, vertikalius sodus, vertikalų sodą su drėkinimo sistema, daiginimo paletes, vazonus, daigyklas, sodinimo reikmenis, apšvietimo lempas su saulės diodais ir kt.

Nuo 2024 metų vasario mėn. kibome į intensyvius idėjos įgyvendinimo darbus:

  • įsitraukiant įstaigos bendruomenei (esamų ir buvusių ugdytinių šeimoms) suvežtos euro paletės;
  • atliekami įsigytų bei ugdytinių šeimų atneštų sėklų sodinimo ir daiginimo darbai grupėse bei ugdytinių namuose;
  • ugdytinių šeimų padovanotų ugdymosi reikmėms vazonų panaudojimas „Žaliosioms palangėms“;
  • ugdytinių šeimų, rankų darbo sukaltų pakeltų vazonų įrengimo darbai;
  • mūsų įstaigos auksarankio einamojo remonto darbininko Jurijaus 2024 m. kovo mėn. pabaigoje pradedamas montuoti iš euro palečių žaliosios erdvės – lauko klasės karkasas, ant kurio bus montuojami vertikalūs sodai, kurie bus įrengiami tarpininkaujant socialiniam partneriui UAB „Greenlita“.
  • ugdytinių šeimų braškių daigų aprūpinimas vertikaliems sodams…

PASTABA: konkurso organizatoriaus „Edu Vilnius“, projektai yra finansuojami Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Panaudoti informacijos šaltiniai:
EDU „Vilnius“. (2023-12-05). Idėjų atrankos konkurso „Tvariau“ nugalėtojai.
https://www.eduvilnius.lt/naujienos/ideju-atrankos-konkurso-tvariau-nugaletojai/
EDU „Vilnius“. (2023-10-17). Kviečiame dalyvauti idėjų atrankos konkurse „Tvariau“.
https://www.eduvilnius.lt/naujienos/kvieciame-dalyvauti-ideju-atrankos-konkurse-tvariau/

Žemiau dalinamės konkurso „Tvariau“ idėjos įgyvendinimo akimirkomis.

Skip to content